Genç Yetişkin Sohbet Kredisi

Gençler ve Genç Yetişkinler için Sohbet Kredisi Bakımı

Ebeveynler çocuklarının geleceklerine yardımcı olmak isterse harika olur, ancak çocuklarınızın kredi oluşturmasına yardımcı olmadan önce tüm sonuçları anladığınızdan emin olun.

Kredi kartı, genç veya genç bir yetişkin olarak kredi oluşturmaya başlamak için harika bir yoldur ve birçok genç ilk kredi kartlarını ebeveynlerinden alır. Çocuğunuza alışveriş merkezine giderken bir kredi kartı vermeden önce, gelecekteki kredilerine yardımcı olup olmadığını (veya muhtemelen incittiğini) düşünün.

Yetkili Kullanıcılar ve Ortak Başvuru Sahipleri

Genellikle, bir gencin kredi konusundaki ilk tanıtımı bir ebeveynin kredi kartında yetkili bir kullanıcı haline gelir. Bu, kredi kartı almanın kolay bir yoludur, ancak genellikle en iyi yol değildir. Hemen hemen her durumda, yetkili bir kullanıcı kendisinin pozitif kredi oluşturmaz, ancak birincil kart sahibi temerrüde düşerse, yetkili kullanıcının kredi raporuna yansıtılabilir. Başka bir deyişle, çocuğunuz iyi kredinizden yararlanamaz, ancak zor zamanlara düşerseniz acı çekebilir.

Çocuğunuzu ortak başvuru sahibi olarak hesabınıza yerleştirmek daha da zararlı sonuçlar doğurabilir. Kredi kartı şirketiniz çocuktan imza isterse, büyük olasılıkla çocuğu eş-başvuran olarak ekler. Bu adımı atmadan önce çok düşünün. Ortak başvuru sahibi olmak, maruz kaldığınız borçlardan eşit derecede sorumlu oldukları anlamına gelir. Çocuğunuz yetkili bir kullanıcıysa ve ödeyemeyeceğiniz 25.000 $ tutarında borç tutarsanız, çocuğunuz kredisinde çirkin bir leke yaşayabilir. Ancak, çocuğunuzu eş-başvuran olarak listelerseniz, kredi kartı şirketi bu parayı geri ödemelerini ve hatta onu mahkemeye götürmelerini bekleyebilir!

Tüm faktörlere baktığınızdan emin olun. Krediniz büyük olsa ve borcun üstesinden gelmek gibi bir niyetiniz olmasa bile, kayıp bir işin, tıbbi faturaların veya başka bir felaketin koşullarınızı değiştirebileceği ihtimali var mı? Bunun gerçekleşme şansı neredeyse yoksa, çocuğunuz eş-başvuran veya yetkili kullanıcı olabilir. Ancak, çocuğunuzun kredisini incitmeseniz bile, onlara da pek yardımcı olmazsınız. En iyi yol, çocuğun adına sadece sosyal güvenlik numarasına bağlı bir kart almaktır. Çocuğunuzu kartlarınızdan birine eklemeyi düşünüyorsanız, kredi kartı şirketinizi arayın ve bunun yerine çocuğunuzun adına ayrı bir hesap açmasını isteyin. Şirketle zaten açık bir hesabınız olduğundan ve onlara ek iş getirdiğiniz için, çocuğunuz için genellikle kendi başına elde edebileceğinden daha iyi bir oran elde edersiniz.

Neden Erken Başlamalı?

Yüksek faiz oranına sahip bir başlangıç ​​kredi kartı teklifi açmak zorunda olsa bile, ona sorumlu davranmayı öğrettiğiniz sürece çocuğunuzun kredisine uzun vadede yardımcı olacaktır. İyi bir kredi oluşturmalarına yardımcı olmanın en kolay yolu, kartlarını bir kullanım için kullanmaları, cep telefonu faturasını ödemeleri veya gaz almaları ve her ay ödemesi. Çocuklarınız krediye erken başladığında, akranlarına göre büyük bir avantajları olacaktır. Onlara yeni kartlarını sorumlu bir şekilde nasıl kullanacaklarını gösterirseniz, kredi kartı şirketi bunları gelecekte daha yüksek kredi limitleri ve daha düşük oranlarla ödüllendirecektir, böylece kredi kartlarını ilk önce mobilya gibi daha “yetişkin” şeyler için yavaş yavaş kullanabilirler. daire veya mezuniyet sonrası tatil.

Çocuğunuzu yetkili kullanıcı veya ortak başvuru sahibi olarak eklemek gibi yaygın hataların gelecekteki kredisine zarar vermesine izin vermeyin. Bir araba satın almaya veya bir daire için kredi kontrolünden geçmeye çalışsaydı ne şok olacağını hayal edin ve yıllarca ödeme yaptığı kredi kartının kredi raporunda olmadığını öğrendi. Dahası, bir kredi talep ettikten kısa bir süre sonra alacağınız telefon görüşmesini hayal edin! Çocuklarınızın kredisi de sizin için olumsuz bir finansal etkiye sahip olabilir, bu yüzden erken başlayın!

Evde kal, Güvende kal!

Genç Yetişkin Sohbet Kredisi
Başa dön