Çevrimiçi Yazılım Satın Almak İçin İpuçları

Çevrimiçi olarak yazılım satın almak zor olabilir, özellikle de internet üzerinden alışveriş yapmak için yeniyseniz. İster mevcut bir yazılım paketini yükseltiyor olun, ister belirli bir program yüklensin, ne arayacağınızı biliyorsanız işlem çok daha az karmaşık olacaktır.

Yazılım Satın Alma İpucu # 1
Müşteri yorumlarını okuyun. Amazon gibi birçok popüler çevrimiçi mağaza, kullanıcıların belirli bir ürün hakkında yorum bırakmasına izin verir. Diğer müşteri yorumlarını okumak, kararınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir, çünkü ürünü ilk elden deneyimlemiş olanlara bir fikir verir.

Yazılım Satın Alma İpucu # 2
Herhangi bir tür yazılımı düşünürken, bunun bilgisayarınızla uyumlu olduğundan emin olun. Çoğu yazılım, Pentium veya Celeron gibi belirli bir işlemci türü ve belirli miktarda boş sabit sürücü alanı gerektirir. Bunun nedeni, yazılımın hızlı bir şekilde düzgün çalışması için bilgisayarın uygulamayı işleyebilmesidir. Bilgisayarınızın yapılandırmasına aşina olarak, doğru yazılımı seçebilirsiniz.

Yazılım Satın Alma İpucu # 3
Yazılımın tanımını ve özelliklerini okuyarak yazılımı tanıyın. Herhangi bir tür yazılımı satın almadan önce, tam olarak istediğiniz şey olduğundan veya öğrenmekten zevk alacağınızdan emin olmalısınız. Çoğu zaman, yazılım açıldıktan sonra, alıcının pişmanlığı için geri ödeme politikası yoktur.

Yazılım Satın Alma İpucu # 4
Saygın bir şirketten yazılım satın alın. Bu, müşteri hizmetleri, güvenilirlik, kaliteli ürünler ve zamanında sevkıyat sağlayacaktır. Güvenilir bir kaynaktan yazılım satın alarak, başlığın yasadışı bir kopya değil de orijinal olduğundan emin olursunuz. Bir işletmenin itibarını kontrol etmenin en iyi yolu Better Business Bureau’dur.

Yazılım Satın Alma İpucu # 5
Online yazılım alışverişinin en iyi kısmı rekabettir. Çok fazla perakendeci olduğu için, fiyatlar sadece bir mağazanın istediğiniz yazılıma sahip olduğundan daha rekabetçi. Nihai bir karar vermeden önce alışveriş yapın ve fiyatları karşılaştırın.

Yazılım Satın Alma İpucu # 6
Çevrimiçi alışveriş yaparken kredi kartı kullanmayı düşünün. Kredi kartı şirketlerinin çoğu, ürün teslim edilmezse faydalı olan, reklamı yapılmayan veya hasar gören ve şirket işlemin arkasında durmayacak olan bir anlaşmazlık çözümü süreci sağlar.

Yazılım Satın Alma İpucu # 7
Çevrimiçi açık artırmalarda sıklıkla olduğu gibi başka bir kişiden satın alıyorsanız, doğru kurulumu sağlamak için yazılımın tüm kılavuzlara ve / veya ürün anahtarlarına sahip olduğunu doğrulayın.

Yazılım Satın Alma İpucu # 8
Şirketin iade, geri ödeme ve / veya değişim politikası hakkında bilgi edinin. Birçok durumda, özellikle yazılımla birlikte, şirket ürünü geri ödeme için kabul etmeyi reddedebilir. Bununla birlikte, her zaman bir programın hasar görmesi veya düzgün çalışmaması olasılığı vardır, bu durumda mağaza satın almayı aynı başlık için bir değişimle onurlandırmalıdır. Çevrimiçi yazılım satın alırken, geri ödeme yapılmazsa borsalar söz konusu olduğunda makul olan bir mağazadan satın almak en iyisidir.

Yazılım Satın Alma İpucu # 9
Çevrimiçi yazılım satın alırken, şirketin nakliye maliyetlerine, yöntemlerine ve gönderiyi takiben paketi takip etmenin bir yolunun kullanılabilirliğine bakmak için bir dakikanızı ayırın.

Yazılım Satın Alma İpucu # 10
Genel ödeme yöntemleri arasında kredi kartları, çekler ve / veya havale bulunur. Çevrimiçi yazılım satın almak istiyorsanız, bunu uygun bir ödeme yöntemi kabul eden bir şirketten yapmanız gerekir. Kredi kartınız yoksa, çoğu şirket posta ile ödeme kabul eder. Ancak çoğu şirket nakit göndermemeyi tavsiye ediyor.

Çevrimiçi Yazılım Satın Almak İçin İpuçları
Başa dön