Aşkını Mümkün olduğunca Erken Bul

Hayat sayısız noktadan oluşur. Bugünkü hayatınızın bir parçası olan noktalar yarın noktalarla birleşecek.
Bütün bu noktalar görünmez. Geçmişi geleceğe bağlamak zaman alır ve tersi de geçerlidir. Steve iş hayatı bir talihsizlik ve servet toplamıydı. Biyolojik annesi, evlenmemiş bir mezun, onu yetiştiren sevimli bir ebeveyne verdi. Üniversiteye gittiğinde, çalışma ile pek ilgilenmediğini fark etti. Ebeveyninin zor kazanılmış parasını harcamaktan suçlu hissetti. Sonunda mezuniyetten ayrıldı.
Gelecek 18 ay boyunca kolejde takıldı. Arkadaşının odasında yerde yatıyordu. Haftanın en iyi akşam yemeği için bir Harey Krisna tapınağına ulaşmak için Pazar günü 5-6 mil yürüyor. Geleceğin geleceği için yaşamın hayatını nasıl bağladığı asla görünmez. Tasarım ve müzik öğrendi. Onu hayatta nereye götüreceğinden emin değildi.
Ancak sofistike tasarım konusundaki tenekesi, Apple, Macintosh’taki ürününde çok görünürdü. Woz ile Apple bilgisayarlar kurdu ve 10 yıl içinde 2 milyar dolarlık bir şirket haline geldi. Ama sonra Apple kurulu onu kovdu. Steve için gerçek bir darbe oldu. En çok sevilen beden ondan koparıldı.
Steve bundan sonra ne yapacağından çok emin değildi. Kamusal bir başarısızlıktı. Silikon Vadisi’nden kaçmak istiyordu. Ama onun sevgisi iç çekirdeğini yakmaya devam etti. Next adlı bir şirket ve Pixar adlı bir şirketle yeniden başladı. Kurs, tasarım mezuniyetinde ona çok yardımcı oldu. Sonunda Apple Next ve Pixar’ı satın aldı. Steve yine Apple’ın CEO’su oldu.
Bu hikayenin tüm noktaları birbirine bağlı ve kader tarafından dokunmuştu. Sinir bozucu bir yolculuk olabilirdi. Ama Steve’in sözleriyle, “bazen hayat bir tuğla ile kafana vurur. İnancı kaybetme. Beni devam ettiren tek şeyin yaptığım şeye olan sevgim olduğuna ikna oldum. İşiniz günün büyük bir bölümünü dolduracak ve sadece işinize inandığınız ve sevdiğiniz zaman tatmin olabilirsiniz. Eğer aşkını bulamadıysan onu aramaya devam et. ”

Aşkını Mümkün olduğunca Erken Bul
Başa dön